Haber Detayı
23 Mart 2019 - Cumartesi 16:52
 
Başkan Tekin'den devrim gibi karar!.
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, seçim öncesi 126 belediye personelini sendikalı yaptı..
SİYASET Haberi
Başkan Tekin'den devrim gibi karar!.

 23 Mart 2019 16:34:28

Alaplı Belediyesi’nde taşeron şirketten daimi işçi kadrosuna geçen 126 personel düzenlenen törenle sendikalı oldu. Belediye Başkanı Nuri Tekin, burada ki konuşmasında “60 aydan bu yana aylıklarınız bir gün bile geciktirmeden ödedik. Benden önce Belediyeyi iktidar partisi yönetiyordu. 4 aylık içeride işçinin alacakları hepsiniz biz ödedik.” dedi.

Belediyesi’nde de 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile daimi işçi kadrosuna geçen 126 personel düzenlenen törenle sendikalı oldu. Alaplı Belediyesi Aile çay Bahçesinde düzenlenen törene, “Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Belediye-İş Zonguldak Şube Başkanı Osman Karataş, Alaplı Belediye Başkan Yardımcısı Fikret Aydın, Yönetim Kurulu üyesi Tuncay Uludağ ve 126 Belediye personel işçisi katıldı. Salona alkışlar eşliğinde giren Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, işçilerle tek, tek tokalaşarak Hayırlı Olsun.” dedi.

Tekin, konuşmasında, Müteahhit işçisiyken 2018 yılında şirket işçisi olarak çalışmaya devam ederken sendika hakkınız yoktu. Şirket işçilerimizin sendikalı olması haktır diyerek 126 işçimizi sendikalı yapma kararı aldıklarını söyledi. Bugünden itibaren işçilerimiz sendikalı olduğunu belirten Tekin, şöyle konuştu:

Bugün Alaplı Belediyesi için büyük ve önemli bir gün. Ben tüm işçilerimizin sendikaları hayırlı olsun diyorum. Müteahhit işçisiyken 2018 yılında şirket işçisi olarak çalışırken sendika hakkınız yoktu. Şirket işçilerimizin sendikalı olması haktır diyerek 126 işçimiz sendikalı yapma kararı aldık. Bugünden itibaren işçilerimiz sendikalı olmuşlardır. 2014 yılında hem Alaplı vatandaşlarımızın hem de sizlerin verdiği oylarla Belediye Başkanı seçilerek birlikte İlçemize hizmet ediyoruz. Acısıyla tatlısıyla birlikte 5 yıl geçirdik. Ben her zaman söylüyorum benim önceliğim emektir, işçi kardeşlerimdir. Geldiğimiz günden beri işçi kardeşlerimizin maşlarını aksatmadan ödedik. Müteahhit işçisiyken 2018 yılından itibaren şirket işçisi olarak çalışıyorsunuz. Sendika hakkınız yoktu. Şirket işçilerimizin sendikalı olması hak dır diyerek 126 işçimiz sendikalı yapma kararı aldık. Ardından diğer sendikalı arkadaşlarımız gibi sizlerde sendikalı oldunuz. Sendikadaki tüm haklardan sizlerde yararlanacaksınız. “

"HER ZAMAN İŞÇİLERİMİN YANINDA OLDUM"

Her zaman emekten yana olduğunu belirten Tekin, “ 2014 yılında Belediye başkanı olduğumda halkımıza söz verdiğim gibi rozetimi çıkararak Tek Sevdam Alaplı diyerek hizmet etmeye başladık. O günden bu güne hiçbir yerde siyaset yapmadım. Belediye içinde de yapmadım. Sendika konusunda siz ne istediyseniz biz onu yaptık. Bu güne kadar bir tane işçimize kötü davranmadık. Kötü söz söylemedik. Her zaman sizin yanınızda oldum. Sahada, yolda hepinizle tokalaşıp yanınızda olmuşumdur. Sizler Belediyenin en damar ve en çok çalışan işçisiniz. Yaptığımız çalışmaları Alaplı halkı görüyor. Yağmur çamur, kar kış demeden hep beraber güzel hizmetler yaptık. Hiçbir işçimize görüşü ile ilgi kötü davranmadık. Kimsenin ekmeği ile oynamadık. Her zaman emekten yana olduk. Nuri Tekin seçilirse işçini aylıklarını ödeyemeyecek diyorlar. 5 seneden bu yana aylıkları kim ödüyor onlar mı ödüyor.” Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Tekin'den, devrim, gibi, karar!.,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Zonguldak Ereğli Nöbetçi Eczaneleri