Haber Detayı
17 Mart 2019 - Pazar 22:45
 
Başkan Uysal, '20 yılda yapılmayanları, biz 5 yılda yaptık'
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve BBP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Op.Dr. Hüseyin Uysal, Korubaşı Merkez Mahallesi, TOKİ konutları ve Hacıbekir olmak üzere 3 ayrı noktada vatandaşlarla buluştu. 5 yılda yapılan hizmetleri özetleyen Başkan Uysal, "Bizim özümüz millet, yani sizlersiniz. Sözümüz de hizmet. Hizmet edenlere mi oy vereceksiniz, yoksa sizi festivallerle oyalayanlara mı? Yan gelip yatanlara mı oy vereceksiniz yoksa çalışana mı?" dedi.
- Haberi
Başkan Uysal, '20 yılda yapılmayanları, biz 5 yılda yaptık'

Başkan Uysal, '20 yılda yapılmayanları, biz 5 yılda yaptık'

Korubaşı Mahallesi Muhtarı Kemal Muratoğlu'nun Korubaşı Merkez mahallesinde çiçekle karşıladığı Başkan Uysal, 5 yılda yaptıkları hizmetleri anlatararak "Ben sizin gibi yaşayan, sizin gibi düşünen, derdinizle dertlenen, içinizden biriyim. Festivallle hiç bir derdimizin bitmediğini gördük. Festivale verilen paraları düşününceye kadar Gökme köprüsünden yıllarca 10-12 araç dereye uçuyordu, hiç bir önlem yok. Yıllarca şehrimize yakışmayan her yıl 3-4 defa yanan çöplüğü yaptık. Çocuklarımız için tesisler yaptık. Bu çöplüğü biz sırtımızda getirmedik. Nereye giderseniz gidin her 1 kilometrede bir eserimizi görürsünüz. " dedi.

20 yılda yapamadığı hizmeti biz 5 yılda yaptık

Önceki dönem belediye başkanının ilçede 20 yılda yapamadığı hizmeti 5 yılda yaptıklarını hatırlatan Başkan Uysal, belediyeciliğin tecrübe işi değil, bilgi, karar verme, geleceği görme ve hizmet işi olduğunu vurguladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Karadeniz Ereğli'nin en büyük projesi festival

"Ereğli'nin en büyük projesi festival. Bir tek eksiğimiz var oda festival. Ereğli'nin ihtiyacı Tarkan'ın gelmesi. Tarkan'ın gelmesi hayatımızda neyi değiştirir. Bizden 200 bin dolarımızı alıp gider. O parayı verecek halimiz yok, kusura bakmasınlar. İşte festival yapacacağız, butik hastane yapacağız diye konuşuyorlar. Sırf konuşmuş olmak için, adet yerini bulsun diye konuşuyorlar. Bunları atlamış bir insan, bu kararı verememiş bin insan nasıl olurda bu saatten sonra Ereğli'in 50 yıl ötesini görebilir. Bu saatten sonra burnun dibini görürse ben neyim. Geleceği görebilen, geleceği olan insanlara oy verin.

Bizlerin şehrimizin her noktasında izimiz var

Bizim çocukluğumuzdan beni coğrafya kitaplarında kuzey batı rüzgarları, karayel var mı? Var. Güneşin doğması ve batması gibi. Bunu değiştiremeyiz. Karayel rüzgarı geldiği zaman sahili mahvetmeyecek mi? Mahvedecek. Daha önce mahvetti mi? Evet. Önlem var mı? Yok. Bizim yaptığımız spor tesisleri niçin zarar görmedi, çünkü önlem aldık. Yaptıklarımıza bakın. 5 yılda yaptırmayacağız, kalem bile oynatmayacağız diyenlere rağmen şehrin her yerinde bir izimiz var. Bir sürü hizmetimiz var. Belediyecilik tecrübe işiymiş. Eğer tecrübeyi böyle kullanacaksa, bizim tecrübeye ihtiyacımız yok. sana da ihtiyacımız yok. Bir dönem yaptık, sizlerin desteğiyle bir dönem daha yapalım. Bizim özümüz millet, sözümüz hizmet."diye konuştu.

Önce Allah'ın izni sonra da vatandaşın desteği

Daha sonra TOKİ konutlarında Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu'nun partisi Büyük Birlik Partisi'ne (BBP), gül hilale destek isteyen Başkan Uysal, Hacıbekir mevkiinde de vatandaşlarla buluşarak, Ereğli'nin evladına sahip çıkmalarını istedi. Hacıbekirlilerin sevgi gösterisinde bulunduğu Başkan Uysal, bu seçimlerden önce Allah'ın izni sonra da vatandaşların desteği ile alnının akı ile çıkacaklarını söyledi. Buradaki vatandaşlar Başkan Uysal ile bol bol fotoğraf çektirdi.  Başkan Uysal'a seçim gezilerinde BBP Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik, eşi Sevim Uysal, Korubaşı Muhtarı Kemal Muratoğlu ve BBP'nin Belediye Meclis Üyeleri adayları da eşlik etti. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Uysal,, '20, yılda, yapılmayanları,, biz, 5, yılda, yaptık',
Yorumlar
Haber Yazılımı
Zonguldak Ereğli Nöbetçi Eczaneleri