Haber Detayı
17 Mart 2019 - Pazar 22:40
 
Gençlere taş çıkarıyor
Cumhuriyet Halk Partisi Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, STK ziyaretleri kapsamında Armutlucuma Derneği Yönetimini de ziyaret etti. Armutlucuma Derneği Başkanı Cevdet Demircan,CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık ve beraberindeki Belediye Meclis Üyesi adaylarının ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, çıktıkları yolda başarılar diledi.
- Haberi
Gençlere taş çıkarıyor

Posbıyık, işitme engellilere önem verdiklerini belirterek, “sizi önemsediğimiz için buraya geldik. Bizim birinci önceliğimiz sizlersiniz. Bizim için din, dil, renk, eksik uzuv falan hiç önemli değil. Allahın yarattığı kul olmak, iyi insan olmak en başta gelen bir olay. O anlamda Belediye Başkanı seçilmemiz halinde elimizden gelen gayreti göstereceğiz, emin olabilirsiniz. O nedenle buraya ziyarete geldik” şeklinde konuştu.

İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Aşkın Aktaş ve yönetimi de ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirirken, CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık ile fotoğraf çektirdiler.

Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ta burada yaptığı konuşmada, Ereğli’nin 5 yıl da çok şey kaybettiğine dikkat çekerek, “Çocuklarımızın, torunlarımızın, gençlerimizin daha iyi bir Ereğli’de yaşaması için tekrar adaylığımızı koyduk. Ereğli’nin iyi yönetilmesi lazım. Belediyecilik zor zanaattır, kolay değildir. Belediyeciliği bilmeyen, lider olmayan bir insan Belediye Başkanı olduğu takdirde maalesef belediyeyi yönetemez, şuanda 5 senede Ereğli’yi kimlerin yönettiğini hep beraber izlediniz.  Yerel seçimlerde politika olmaz. Belediyeci adama, lider ve tecrübeli insanlara oy verilir. O partiden bu partiden diye bakılmaması gerekir ama bakılıyor maalesef. 5 sene önce dediler ki iktidar partisinin belediye başkan adayı geliyor tersaneler çalışacak, fabrikalar kurulacak, OYPA’da çalışan işçiler kadroya geçirilecek, Ereğli uçacak dediler. Ereğli’nin bugün ne noktalara geldiğini hep beraber gördük. Yani bunun iktidar partisiyle falan alakası yok. Çocuklarımızın geleceği, Ereğli’nin geleceği için bu olgulara dikkat etmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Armutlucuma Derneği üyeleriyle de fotoğraf çektiren CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, daha sonra başka bir programa katılmak üzere buradan da ayrıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz.Ereğli  Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, seçim çalışmalarına bugünde devam etti.

Seçim ziyaretleri kapsamında Kars Kafkas Folklor Derneği Başkanı Soykant Öztürk ve dernek üyelerini de ziyaret eden CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, Belediye Başkanlığı için iyi olmanın yeterli olmadığını belirterek, “Belediye Başkanı olmak için iyi olmak yeterli olmuyor, ayrıca tecrübelide olmalısınız. Bir de lider olmak lazım, korkmamak lazım. Belediye Başkanlığı kolay bir iş değildir, her türlü riski göze alabilmektir. Gerektiğinde okşamak, gerektiğinde ise masaya yumruğu vurabilmektir. Ama yaradan insanları yaratırken herkese farklı özellikler veriyor, bu Allahın verdiği bir özellik.  Bende bu memleketteyim işte. Bende liderlik  var, belediyecilik var, başka adam aramaya gerek var mı? Halil Posbıyık burada yani! Ereğli çok kötü bir noktaya doğru gidiyor. Ben en çok çocuklarımıza, torunlarımıza ve gençlerimize çok üzülüyorum. Çünkü iyi bir Ereğli’de yaşayamayacaklar bu gidişle. Çocukların ve gençlerimizin geleceğine, Ereğli’nin geleceğine oy verin” şeklinde konuştu.

Kars Kafkas Folklor Derneği Başkanı Soykant Öztürk’te, CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, çıktıkları yolda başarılar diledi.


Kaynak: Editör:
Etiketler: Gençlere, taş, çıkarıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Zonguldak Ereğli Nöbetçi Eczaneleri