Haber Detayı
16 Mart 2019 - Cumartesi 22:19
 
Halil Posbıyık Losev ve maden sehitler anıtı ziyaret etti
Cumhuriyet Halk Partisi Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, Maden şehidi ailelerini 20 Mart 2019 tarihinde Büyük Anadolu Otel’de saat 19.30’da yapılacak olan proje tanıtım törenine davet etti. Seçim çalışmaları kapsamında bugün Erdemir ofis yolunda bulunan 3 dernek evinden biri olan Zonguldak Maden Şehit Aileleri Yaşatma Derneği Başkan ve üyelerini de ziyaret eden CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, “Çıktığınız yolda ve mücadelenizi yakinen takip ediyorum. Bu mücadeleyi bırakmayacaksınız, inşallah neticesinde haklı olduğunuz bu davada neticeye varacaksınız, ben inanıyorum” dedi.
- Haberi
Halil Posbıyık Losev ve maden  sehitler  anıtı  ziyaret etti

Zonguldak Maden Şehit Aileleri Derneği Başkanı Çetin Yiğit, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bir avuç kömür için ömür verenlerin derneğine tekrar hoş geldiniz. Başkanımızın çıkmış olduğu bu yolda kendilerine ve ekibine başarılar dilerim. Allah istediği gibi gönlüne göre muvaffak eder” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık,  Ereğli’nin geleceği için çok önemli olan projelerini 20 Mart 2019 tarihinde Büyük Anadolu Otel’de saat 19.30’da yapılacak olan törenle açıklayacağını belirterek, aday ve proje tanıtım törenine Maden şehidi ailelerini de davet etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, Erdemir ofis yolunda bulunan 3 dernek evinden biri olan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ereğli Şubesi’ni de ziyaret etti.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ereğli Şube Başkanı Mehmet Ali Demirdüyen, CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Mevcut Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a dernek binası için teşekkür eden Başkan Mehmet Ali Demirdüyen, “Gönlümüz, kalbimiz, yüreğimiz sizden yana. Evet Hüseyin Bey bize bir güzellik yaptı. Allah razı olsun, oturabileceğimiz yer tahsis etti, eksiği, fazlası olabilir. Hizmet alanımızı da genişletebiliriz. Bizim tek sıkıntımız ekonomik sıkıntı. Biliyorsunuz bizim üyelerimiz Şehit Ailesi, biz aidatları toparlayamıyoruz, çok kırılgan bir derneğiz.Bizim sadece ekonomik sorunumuz var, onu da dostlarımız, arkadaşlarımız sayesinde aşmaya çalışıyoruz. İnşallah ilerideki günlerde bizlere destek olacağınızı canı gönülden biliyorum. Daha öncede yaptınız, desteğinizi esirgemediniz. Eğer seçilirseniz ki seçileceğinizi biliyorum bir anıt yaptıracağım başkanım. Bu  açık ve net. Kdz.Ereğli’de Şehit Aileleri anıtımız yok, bizim ayıbımız, Ereğli’ye de yakışmıyor.  Derneğimizin karşısında da olabilir, uygun gördüğünüz bir yerde de olabilir. Benim tek isteğim Ereğli’ye yakışan bir anıt. Bunu yaparsanız, bir miras bırakmış olursunuz” diyerek Ereğli’ye “ŞEHİTLER ANITI” isteğinde bulundu.

CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ta Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ereğli Şube Başkanı Mehmet Ali Demirdüyen’e ‘sen projeni hazırla. Belediye Başkanı olduktan sonra gel yanıma’ diyerek  ŞEHİTLER ANITI isteğine olumlu yanıt verdi.

Posbıyık, 20 Mart’ta yapacakları aday ve proje tanıtım törenine Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkan ve üyelerini de davet ettikten sonra dernek binasından ayrıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık,  LÖSEV’in gönüllü üyesi oldu.

 

CHP Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, kısa adı LÖSEV olan Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı Zonguldak İl Temsilciliğini ziyaret etti.

İl Temsilciliğini CHP Belediye Meclis Üyesi adayı Tarkan Atik’in yaptığı LÖSEV üyelerini dernek binasında ziyaret eden CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, “Dünya bomboş, hepimiz faniyiz. Mutlaka yaşamak için para lazım ama paradan daha önemli olaylar var. Sağlık son derece önemli.  Yapmış olduğunuz bu görevden dolayı Allah razı olsun diyorum. Allah tuttuğunuzu altın etsin. Zorluklarınızı da biliyorum, Ankara’da büyük mücadeleler verdiğinizi de biliyorum. Tarkan’ın da hakkını yememek  lazım. Onun bu konuda gösterdiği gayretleri de dikkate almamız lazım. Gerçekten büyük görev yapıyor, önderlik, liderlik yapıyor, bütün bölgeye önderlik yapıyor. Tarkan ve diğer arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

LÖSEV üyeleriyle de hatıra fotoğrafı çektiren Posbıyık, ayrıca üye formunu doldurarak LÖSEV’e gönüllü üye oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Halil, Posbıyık, Losev, ve, maden, , sehitler, , anıtı, , ziyaret, etti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Zonguldak Ereğli Nöbetçi Eczaneleri