Haber Detayı
30 Mart 2019 - Cumartesi 13:49
 
Halil Posbıyık seçim çalışmaları kapsamında halkla buluşma toplantılarına devam ediyor.
Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık seçim çalışmaları kapsamında halkla buluşma toplantılarına devam ediyor. Halkla buluşma toplantıları kapsamında dün akşam Sarıkorkmaz Mahallesi sakinleri tarafından meşalelerle karşılanan Halil Posbıyık, Ereğli halkının iradesiyle yeniden Belediye Başkan Adayı olduğunu söyledi.
- Haberi
Halil Posbıyık seçim çalışmaları kapsamında halkla buluşma toplantılarına devam ediyor.

Posbıyık, ‘‘ Günlerdir dolaşıyoruz. Dağ, tepe ama yorulmuyoruz, insanlardan büyük sevgi görüyoruz. Yüzler gülüyor. İyi bir noktaya doğru gittiğimizin farkındayız. Biraz sesimiz kısıldı. Konuşurken zorlanıyoruz ama Allah’a şükürler olsun çok iyi bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Bu akşam sizler de bana büyük moral verdiniz. Hanımefendilere şükranlarımı sunuyorum. Sağ olun var olun. Tabi dostlarıma da teşekkür ediyorum. Bu ivmeyle inşallah bir günümüz kaldı. Pazar günü hem Ereğli için hem de ülkemiz için hayırlısı olsun diyorum. Hayırlı olması lazım. Hayırlısını yapmak için hepimizin gayret etmesi lazım diye düşünüyorum. Değerli hemşerilerim dört dönem Belediye Başkanlığı yaptım. Ereğli halkı 4 defa beni üst üste onurlandırdı. O yüzden Ereğli’ye karşı Ereğli’de yaşayan insanlara karşı kendimi borçlu hissediyorum. Buna kesinlikle siyasi olarak bakmayın. Yürekten söylüyorum. Benim arkamda halk var halk. Ben Ereğli halkının iradesiyle Belediye Başkan Adayı oldum. Ben Kdz.Ereğli halkının 118 bin kişinin Belediye Başkan Adayıyım. Beni sizler Belediye Başkanı yapacaksınız.’’ dedi ve yapacakları projelerinden bahsederek Sarıkorkmaz Halkını bilgilendirdi

Posbıyık konuşmasının ardında beraberindeki meclis üyesi adaylarıyla birlikte seçim çalışmalarına devam etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık seçim çalışmaları kapsamında yaptığı mahalle toplantılarının sonuncusunu Bağlık’ta yaptı.

Yüzlerce insan tarafından meşaleler ve ‘Büyük Başkan’ tezahüratlarıyla karşılanan Posbıyık, ‘Ben Ereğli halkına gönülden bağlıyım’ dedi.

Posbıyık: ‘‘ Sevgili hemşerilerim. Bu soğuk havada bizleri böyle gönülden güler yüzlü karşılamanızdan dolayı sizlere şükranlarımı sunuyorum. Sağ olun var olun. Seçimlere 1 gün kaldı. Sizleri burada görmek bizlere çok büyük bir moral verdi. Günlerdir koşuyoruz, gece gündüz. Sesimiz biraz kısık. Birçok mahalleden geliyorum. En son final mitingimi burada yapıyorum. Beni hep destekleyen Bağlık mahallesinin merkezinde sizlere hitap etmekten büyük bir mutluluk duyduğumu özellikle ifade ediyorum. Ben Ereğli halkına gönülden bağlıyım. Zaman zaman Aşkım Ereğli diye bağırdığımda lütfen bunu politik mesaj olarak algılamayın. Yürekten gelen bir mesajdır. Ben bu kentte doğdum. Vasat bir ailenin çocuğuyum. Ama Ereğli halkı benim ailemi çok iyi yerlere getirdi. Benim Ereğli halkına bir vefa borcum var.’’ dedi.

Konuşmasının ardından Posbıyık ve beraberindeki meclis üyeleri alkışlar eşliğinde Bağlık Mahallesi’nden ayrıldılar.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Halil, Posbıyık, seçim, çalışmaları, kapsamında, halkla, buluşma, toplantılarına, devam, ediyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Zonguldak Ereğli Nöbetçi Eczaneleri