Haber Detayı
15 Mart 2019 - Cuma 10:52
 
Hüseyin Uysal, Armutllucumalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği önünde toplanan vatandaşlarla buluştu.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve BBP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Op.Dr. Hüseyin Uysal, Kepez ve Ören mahallelerinde vatandaşlara seslenerek, 'Biz derde hizmektarlığa talibiz. Bizim özümüz millet, işimiz hizmet' dedi.
- Haberi
Hüseyin Uysal, Armutllucumalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği önünde toplanan vatandaşlarla buluştu.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve BBP Belediye Başkan Adayı Hüseyin Uysal, Armutllucumalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği önünde toplanan vatandaşlarla buluştu.

Ereğli'nin evladına sahip çıkacağına inandığını belirten Başkan Uysal, konuşmasında şu ifadeleyere yer verdi;

"Bizim en önemli farkımız şu. Sizin içinizden geliyor olmamız, sizden biri olmamız, sizi daha iyi anlayabilmemiz. Ben Allah'ın izniyle bu mücedeleyi sizler için yapacağım, sizler için kazanacağım. Eğer sizlerde destek olursanız, hep beraber başaracağız. Bu zafer Hüseyin Uysal'ın değil sizin zaferiniz olacak.

5 yıldır istirahat eden önceki belediye başkanının, 20 yıldır yapamadıkları, 20 yıldır aklına gelmeyenler ise şimdi aklına geliyor. 5 yıl istirahat yaramış ama yaşı biraz ilerlemiş. Biliyorsunuz o yıllarda pazaryerini yıkıyorlardı. Bugün dinledim, ben pazaryerini aynı bırakacağım diyor. Yaptığımızı beğenmiş demek. Kendisine teşekkür ediyorum.

Ne yaptıklarını da bilmiyorlar. Birisi diyor belediye binasını fakülteye vereceğim diyor. Sabah kalkıyor diyor ki, ben alt kata belediye başkanlığını girişe taşıyacağım Arkadaş bir karar verin. Belediye binasından ne butik hastane olur ne de fakülte.

Bakın 'Oy almak başka desteklenmek başka milleti kandırmak başka' diyenler var. Beynin arkasında başka hesaplar yapanlar var. Orada rant var rant. Açık açık söyleyemiyorlar. Bugün resimlere bakın birisi belediye binası kurduruyor, öteki çiçek böcek kurduruyor. Siz yarın kent meydanına iş alanları AVM'ler yapacaksınız. Kimseyi kandıramazsınız. Ama bu kardeşiniz oraya cami yapacak cami.

Göreve geldik bismillah dedik, 35 milyon 300 bin lira borç var. Peki, söylem ne? Dünyanın en zengin belediyesiyiz. Yüzde 50 borç. Şu an borcumuz bütçenin altıda biri. Ne diyor, Ben 1 yılda ancak bütçeyi düzeltilebilirim. Peki, festival yapacağım diyorsun ama Tarkan'la görüşüyorum diyorsun. Neyle yapacaksın o zaman. Bütçe kötüyse Tarkanla görüşeceğine arkana bir bakta görüş. Görmek istemeyenler var, görmeyenler var.

Hergün gözlerinin önünde olduğu halde sahilin bir başından bir boyuna yürürken, 1 liraya çay içtiğin sahil kafeyi, su ürünlerini, çilek kafeyi nasıl görmezsin? Nasıl şehit ailelerini, madenci şehitlerinin binasını, spor tesislerini görmezsin?

Hadi vazgeçtim, bunları görmedin, gözünü kapattın Atatürk Anıtını da mı görmüyorsun? İnönü Parkını da görmüyorsun. Onu bırak belediye taşındı belediyeyi de görmüyormusu?z  Siz hiç pazara gitmiyor musunuz? Sırça köşklerde mi oturuyorsun? Nerde oturuyor sunuz siz? Muhtara da mı gitmiyorsunuz? Hiç mi işin düşmüyor be adam!

Biz de viran olduk, dertlendik, koştuk üzüldük. Gece uyumadık, neden seller oluyor dedik. Bunlar önlenebilir dedik. Felaketten ders çıkardık, selleri önledik. Bakın belediye başkanı olmak demek derde talip olmak demek. Biz derde hizmektarlığa talibiz. Bizim özümüz millet işimiz hizmet. Festivial paralarıyla ben bir yaraya merhem olurum, yarayı kuruturum, tedavi ederim.

Başkan Uysal'ın konuşmasında, eşi Sevim Uysal, BBP Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik ve Belediye Meclis Üyesi Aday Adayları ile Kepez Muhtarı Baki Karaarslan, Önceki Dönem Belediye Meclis Üyesi Aydın Karadağ'da hazır bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hüseyin, Uysal,, Armutllucumalılar, Yardımlaşma, ve, Dayanışma, Derneği, önünde, toplanan, vatandaşlarla, buluştu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Zonguldak Ereğli Nöbetçi Eczaneleri