Haber Detayı
24 Temmuz 2020 - Cuma 17:37
 
MÜSİAD'tan basın bayramı mesajı..
MÜSİAD Karadeniz Ereğli Başkanı Abdülkadir Çınar yazılı bir açıklama yaparak; 24 Temmuz Basın Bayramını kutladı..
- Haberi
MÜSİAD'tan basın bayramı mesajı..

MÜSİAD Karadeniz Ereğli Başkanı Abdülkadir Çınar'ın mesajı şöyle;

Her yıl 24 Temmuz'da Basında Sansürün kaldırılması nedeniyle kutlanmakta olan Basın Bayramının 112. yıldönümüne gelmiş bulunmaktayız.

1876 yılında alınan bir kararla gazetelerin basılmadan önce sansür memurları tarafından kontrol edilmesinin, 24 Temmuz 1908 tarihinde 2. Meşrutiyetin ilan edilmesiyle sona ermesi ve böylelikle basının toplum menfaatlerini gözeterek özgürce çalışmasını engelleyen ve temel işlevlerinden uzak kalmasına sebep olan sansürün kaldırılması nedeniyle Gazeteciler Cemiyeti tarafından 1950 yılında alınan bir kararla her yıl 24 Temmuz'un Basın Bayramı olarak kutlanması, kamu görevini türlü zorluklara rağmen yerine getirmeye çalışan basın mensuplarımız için motive edici bir güç olmakla birlikte, demokrasinin vazgeçilmezi olan iletişim ve düşünce özgürlüğünün her şeye rağmen işlediğinin de göstergesi olmuştur.

Bu vesileyle, basın ve yayın kuruluşlarında görev yapan tüm çalışanların "24 Temmuz Basın Bayramını" şahsım, dernek üyelerimiz ve şube personelimiz adına kutlarken, meslektaşlarınızdan ebediyete intikal edenleri de rahmetle anar, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MÜSİAD'tan, basın, bayramı, mesajı..,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Zonguldak Ereğli Nöbetçi Eczaneleri