Haber Detayı
23 Mart 2019 - Cumartesi 17:15
 
Türk Metal Sendikası’nı ziyaret etti.
31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdari Seçimlere hazırlanan Karadeniz Ereğli İYİ Parti teşkilatında, Ereğli Belediye Başkan Adayı Ali Kaya Türk Metal Sendikası’nı ziyaret etti. Ziyarete Il Başkanı Yavuz Erkmen İl Başkan Yardımcısı Asım Tazegül ve Partililer Eşlik Etti.
SİYASET Haberi
Türk Metal Sendikası’nı ziyaret etti.

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) ile gerçekleştirilen Toplu İş Sözleşmesi’nden dolayı işçi ve işveren taraflarını tebrik ettiğini ifade eden Kaya, şu ifadelere yer verdi.

Erdemir yönetiminin olumlu yaklaşarak Genel Müdürü Sayın Salih Cem Oral’ın toplu iş sözleşmelerinde ki olgun ve babacan tavırlarını yakından takip ettik. Ona da buradan saygılarımızı iletiyorum. Ben bu şehirde 31 Mart seçimleri öncesinde, ziyaret ettiğim bütün sivil toplum örgütlerinde kucaklayıcı ve sevgi dilini kullanmaya çalıştım sayın başkanım. Örnek bir tavır sergilemek sureti ile bundan sonraki siyaset dilini daha muhlis, daha sevgi dolu olmasına katkı sağladım. Bu şehrin kavgayla neler kaybettiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Daha barışık ve herkesin adalet anlamında iyi hissettiği bir kent yaşamı kurulması anlamında bir konsensüsün sağlanması anlamında çok emek vereceğimi sizlere ifade etmek ihtiyacını duyuyorum. Sizle beraber bu kenti ortak akılla yönetilmesi noktasında başarılı çalışmalar yapacağımıza yürekten inanıyorum.

Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş Şu Açıklamaları Yaptı 

Burada sizi ağırlamaktan biz de mutluyuz. Her ikinizin sözleri için teşekkür ederim, uzun zamandır duymadığımız güzel cümlelerdi bunlar. Yiğidi öldür hakkını ver derler. Bizim bir şey yapmadığımızı söyleyen Ereğli de bir kesim vardı ama şimdi siz de bize farklı gözle bakarak bize onure edici sözler söylediniz teşekkür ederim.

Ziyarete ev Sahipliği Yapan Odabaş 
"Ankara'da randevulaştık, birlikte olacaktık ama toplu sözleşmemizin bitmesi hem de gelip burada arkadaşlarımızın yaşadığı havayı koklamak için buraya geldim. Ben de buradan çıkma bir çocuğum, Erdemir işçisiyim. Arkadaşlarımla birebir konuşalım diye toplantı yapmaya geldim, sizin randevunuz burada nasip oldu.  Yoksa yanlış anlaşılmasın, makamında kabul etmedi zannedilmesin, burası da bizim bir evimiz” dedi.

Önümüzdeki Seçim ile ilgili olarak ise;
Sizleri tanıyorum, ileride bir şeyler olursa inşallah beraber istişare ederiz, görürüz. Çalışmalarında başarılar diliyorum. Allah yolunuzu açık etsin.”
Ziyarette, Türk Metal Sendikası Şu Başkanı Metin Ercan ile Şube Yönetimi Hazır Bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk, Metal, Sendikası’nı, ziyaret, etti.,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Zonguldak Ereğli Nöbetçi Eczaneleri