Yazı Detayı
09 Mart 2021 - Salı 09:29
 
HALKIN KAYMAKAMI!
KESKİN KALEM
 
 

- 6 Eylül 2020 Ak Parti İlçe Başkanlık Seçimi Kongresi düzenlendi.
- 6 Kasım 2020 Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanlık Seçimi otelde gerçekleştirildi.
- Sağlık Bakanı ve Bilim Kurulu Üyeleri taziye ziyaretlerinde bulunmayın, yayılım riskini artırmayın derken 21 Aralık 2020 cenaze evine Ak Parti İlçe Başkanlığınca taziye ziyareti düzenlendi.
- 31 Aralık 2020’de doğum günü kutlaması yapıldı.
- 4 ve 5 Ocak 2021’de toplu doğum günü kutlamaları devam etti.
- Yine Sağlık Bakanı ve Bilim Kurulu Üyeleri aile içinde bile ziyaretlerde bulunmayın uyarısı yaparken 6 Ocak 2021’de sağlık çalışanlarının evleri ziyaret edilerek hediyeler dağıtıldı. Sağlık çalışanlarının çocukları ile sosyal mesafesiz toplu fotoğraflar çekildi.
- Ocak ayı içerisinde vaka sayıları halen yüksek iken 30 kişiyi aşkın katılımcının bir araya geldiği cenaze törenleri düzenlendi.
- 28 Ocak’ta belediye meclis üyesinin doğum günü kutlandı. Yine sosyal mesafesiz pozlar verildi.
- 18 Şubat’ta Ereğli sokakalarında kandil simidi dağıtılıp sosyal mesafe kuralları hiçe sayıldı.
- 23 Şubat’ta toplu doğum günü kutlamaları hız kesmeden devam etti.
- Bu süre zarfında gerçekleştirilen hafalık yönetim kurulu toplantıları, kurum ve kuruluşlara düzenlenen ziyaretler ve kabul edilen misafirlerin, sosyal mesafesiz üstelik kol kola verilen ve sosyal medya hesaplarında paylaşılan pozların hiçbirini görmeyen Kaymakam İsmail Çorumluoğlu; gücünün yettiğine yani vatandaşa kesmiş artan vaka sayılarının faturasını.
Üstelik azarlar bir üslupla…
1 Mart itibarıyla alınan kontrollü normalleşme kararının öncesinde ve sonrasında bir araya gelen sosyal mesafesiz zaman zaman maskesiz lebaleb dolu kalabalıkları gör(e)meyen! Sayın Çorumluoğlu, denetim esnasında kurallara uymadığı gerekçesi ile yolda gördüğü bir öğrenciye kestirmiş cezayı.
Yine denetim esnasında bir büfe işletmecisinin maskesini çenesine indirdiğini görüp öyle sinirlenmiş ki kendisi de çıkarıp büfenin önündeki tezgaha atmış maskesini!
Makam Odasında Ağırladığı misafirlerden birinin de maskesi çenesinde! iken çekilmiş ve yayınlanmış pozu var halbu ki..
Denetim esnasında eczanede çalışan 3 kişinin oturup çay içtiği esnada içeriye girerek “yan yana ve maskesiz olduğu tespit edilmiştir.” diyerek tutanak tutturmuş ve cezayı kestirmiş. Eczane çalışanlarının açıklamasını dinlemeye dahi tenezzül etmemiş.
Bu videonun ortaya çıkmasının ardından kendisine adil olmadığı gerekçesi ile yapılan eleştirilere ise, kırgın ve küskün olmadığını belirten bir açıklama yapmış. Videonun 26 Kasım 2020 tarihinde çekildiğini aradan geçen bunca zamanın ardından, üstelik kontrollü normalleşme sürecinde yayınlanmasının da iyi niyetli bir yaklaşım olmadığını ifade etmiş. Ancak artan vaka sayılarının ve günlük verilen kayıpların 6 Kasım’da otelde düzenlenen kongre ile ilişkili olabileceğinden hiç bahsetmemiş. İlçe kaymakamı olarak gerekli önlemi neden almadığından, ilçede yaşayan her bir yurttaşa karşı neden eşit davranmadığından da bahsetmemiş ama neyse ki küsmemiş..
Sayın İsmail Çorumluoğlu’na; artan vaka sayıları sebebiyle yolda yürüyen vatandaşa, evine ekmek götürmek için didinen esnafa, havada uçan kuşa dahi pandemi kurallarını hatırlatan ve uymayanlara ceza kesen bu duyarlı! yaklaşımından dolayı teşekkür ediyorum. Umarım aynı hassasiyeti en kısa sürede kendi makam odasında, lebaleb dolu salonlarda kol kola fotoğraf yayınlanmasına, sokaklara çıkılıp gezilmesine ve kapı kapı dolaşılıp hediyeler dağıtılmasına ve taziye ziyaretlerine gidilmesine karşı da geliştirir. Böylece biz de Corona virüs ile gerçekten mücadele ettiğine şahit olur ve sadece teşekkür etmekle kalmaz, tarafsızlığından ötürü de kendisini takdir ederiz.

 
Etiketler: HALKIN, KAYMAKAMI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Zonguldak Ereğli Nöbetçi Eczaneleri